علی عبدی رئیس شورای اسلامی نصیرشهر به مناسبت ۲۵ اسفند سالروز شهادت سردار باکری و روز شهردار در پیامی از تلاش های شهردار نصیرشهر تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی نصیرشهر، در این پیام آمده است:

بهبود فرآیندهای مدیریتی اداره امور شهر و روستا برای ارتقای کیفیت زندگی مردم با لحاظ داشت اصول شفافیت و پاسخگویی می تواند ضمن تقویت اعتماد مردم و سرمایه های اجتماعی موجب مشارکت بیشتر در اداره امور شهری شود و به همین دلیل بر این مهم تأکید داریم که انسجام و وحدت با تقویت نهادهای مدنی می تواند موفقیت برنامه های توسعه محور را تضمین نماید.

شهرداری ها با توجه به گستردگی حیطه فعالیت برای نقش آفرینی در ابعاد مختلف اجتماعی و اقتصادی و انجام وظایف شامل برنامه ریزی و مدیریت شهری و روستایی، صیانت از حقوق شهروندی، هویت، کالبد و میراث شهر و روستا، حرکت در مسیر توسعه پایدار، تسهیل و انجام امور و به ویژه مدیریت بحران و مدیریت حمل و نقل باید در حوزه ترویج فرهنگ عمومی شهروند مسوولیت پذیر بیش از گذشته اقدام، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی داشته باشند، زیرا بهبود مدیریت شهری مستلزم مشارکت مردم است.

اکنون که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی زمینه نقش آفرینی شوراهای منتخب مردم با انتخاب شهرداران فراهم شده و به نوعی تجلی اراده مردم در اداره امور شهرها و مدیریت محلی است، باید با همگرایی بیشتر، کار جهادی و البته تلاش مستمر برای خدمتگزاری به این مردم شریف گام برداشت تا به پیشقدم و پیشگام شدن داوطلبان برای خدمتگزاری و حضور پرشور مردم در انتخابات ارج نهاده شود.

امید داریم با فعالیت و کوشش خالصانه و مجاهدانه و تقویت روحیه خلاقانه و نوآورانه فعالان این عرصه شاهد توسعه کار و اشتغال شهری، افزایش منابع پایدار، شناسایی و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های جوامع  شهری، استفاده از ظرفیت گردشگری، دستیابی به مدیریت شهری بهبودیافته و اداره، هدایت، کنترل و توسعه همه جانبه و پایدار شهر برای ارتقاء سطح کیفیت زندگی مردم باشیم.

 بر این اساس بر خود لازم می دانم ضمن تبریک ۲۵ اسفند ماه « روز شهردار و سالگرد شهادت شهید سرلشکر مهندس مهدی باکری» از تلاش های بی دریغ همه فعالان این عرصه در شهرداری ها، همه دست اندرکاران نیکوسرشت و پاک نهاد در اداره امور شهرها را به ویژه در بحران های زلزله، سیل و کرونا صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم. از ایزد منان آرزوی توفیق روز افزون همه خدمتگزاران نظام مقدس اسلامی را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به منظور تحقق برنامه های توسعه محور برای عمران آبادانی مناطق کمتر توسعه یافته خواستارم.