فرشاد شهسواری شهردار نصیرشهر در پیامی فرارسیدن ۱۵ اسفند روز درختکاری و هفته منابع طبیعی را به دوستداران طبیعت تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی نصیرشهر، در این پیام آمده است:

درخت همانطور که در آموزه های اسلامی مهم شمرده می شود و طبق فرمایش پیامبر اکرم(ص) شکستن شاخه ای از درخت برابر با شکستن بال فرشته ای است،فواید فراوان زیست محیطی نیز دارد  درختان یکی  از گرانبها ترین آفریده های خداوند برای انسان است.

دنیای امروز با خطرات زیست‌محیطی، ازجمله کم‌آبی، خشکسالی و کمبود فضای سبز روبه‌روست؛ ضمن آن‌که به‌دلیل توسعۀ شهرنشینی و وجود صنایع آلاینده، شهرها با خطر آلودگی هوا روبه‌رویند؛ بنابراین، «درختان» نقشی مهم در نجات شهرها و شهروندان دارند. درخت‌کاری، سنّت حسنه‌ای است که از نیاکان ما به‌جا مانده و هفتۀ منابع طبیعی و «روز درخت‌کاری»، فرصتی است تا در کاشتن نهال و گسترش درخت‌کاری کوشا باشیم، این سنّت حسنه را به فرزندان خود بیاموزیم، فرهنگ احترام به طبیعت را نهادینه کنیم، درختان را به‌مثابه موهبتی الهی ارج نهیم و برای حفاظت از درختان و محیط‌زیست، هم‌چنان پیش‌گام باشیم.

 اینجانب ضمن گرامیداشت روز درختکاری و تبریک این روز به دوستداران طبیعت و همه کسانی که خواستار هوایی سالم و زمینی پاک هستند، با کاشت یک نهال آنهم با رعایت موارد اقلیمی و دقت در گونه انتخاب شده، هدیه ای ماندگار از خود برای فرزندان و آینده شهر به یادگار گذارند و قدمی خیر در راستای توسعه فضای سبز شهر خود بردارند.