برگزاری کلاس آموزشی پیشگیری از بیماری وبا (التور ) جهت سفیران سلامت ادارات شهرستان رباط کریم

کلاس آموزشی پیشگیری از بیماری وبا (التور ) جهت سفیران سلامت ادارات شهرستان با حضور سفیر سلامت شهرداری نصیرشهر در شبکه بهداشت و درمان رباط کریم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی نصیرشهر، کلاس آموزشی پیشگیری از بیماری وبا (التور )، چهارشنبه ۱۲ مرداد، باحضور سفیران سلامت ادارات شهرستان در سالن اجتماعات ستاد شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.

در این کلاس آموزشی وفایی کارشناس مبارزه با بیمارهای واگیر ستاد شبکه بهداشت در خصوص بیماریهای منتقله از آب و غذا با اولویت التور(وبا)آموزشهای لازم نظیر وضعیت بیماری در جهان و ایران، دروه نهفتگی، راههای انتقال، پیشگیری و علائم بیماری ارائه نمود.

در ادامه موسویان کارشناس مسئول واحد آموزش این شبکه با اشاره به طغیان بیماری التور در برخی کشورهای همجوار و مشاهده موارد مشکوک در بعضی استان ها و خطر طغیان احتمالی بیماری در کشور، لزوم رعایت موازین بهداشتی در کلیه مراکز تجمعی نظیر پادگانها، مراکز نگهداری سالمندان و کودکان، کارمندان خدمات شهری شهرداری ها، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ،مدارس شبانه روزی، هیئات مذهبی و کاروانهای زیارتی و… را جهت پیشگیری از شیوع بیماری در شهرستان لازم بر شمرد.

گفتنی است دراین جلسه بر همراهی شهرداری ها؛ دهیاری ها، اصناف، بهزیستی، آموزش و پرورش، پادگانها و سایر ادارات و سازمان های مرتبط جهت آموزش و نشر رعایت موارد بهداشتی جهت پیشگیری از بروز این بیماری در شهرستان تاکید شد.

لازم به توضیح است: دراین کلاس آموزشی، افلاکی کارشناس بهداشت خانواده درخصوص بحران جمعیت، و بیان قوانین جوانی جمعیت ،حامدی کارشناس مسئول تغذیه در باره تغذیه سالم جهت کارمندان و خوش سیرت، کارشناس شیر مادر با توجه به هفته شیر مادر، درخصوص مزایای تغذیه با شیر مادر مطالبی را ارائه دادند