شهردار نصیرشهر گفت: احداث دارالقرآن، استقرار مجتمع قضایی، بهره برداری از پارک شهید مفتح و پلاک کوبی در اولویت فعالیت‌های شهرداری نصیرشهر قرار دارد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی نصیرشهر، فرشاد شهسواری صبح امروز _دوشنبه، سی ام خرداد ماه، در جلسه بررسی پروژه‌های شاخص عمرانی شهرداری که در محل دفتر شهردار برگزار شد، اظهار کرد: همفکری و تبادل‌نظر بخش‌های مختلف شهرداری با مدیران پروژه‌های عمرانی اجرای طرح‌های نیمه‌تمام را تسریع می‌بخشد.

وی با اشاره به احداث دارالقرآن، افزود: نقطه آغاز این پروژه بزرگ در خیابان شهدای گمنام در جوار گلزار شهداست که در این جلسه مقرر شد تدابیری برای تسریع این پروژه اندیشیده شود تا هر چه زودتر تکمیل و در اختیار مردم قرار گیرد.

 

شهردار نصیرشهر با اشاره به پروژه ساخت مجتمع قضایی، گفت: عملیات اجرایی این پروژه آغاز شده است. پروژه مجتمع قضایی با مساحت زیربنای ۵۰۰ متر(در فاز اول) و در یک زمین اداری به مساحت حدود ۱۲۰۰ متر مربع با کاربری اداری که توسط شهرداری در اختیار مجموعه دادگستری قرار گرفته، ساخته خواهد شد.

 شهسواری با اشاره به احداث پارک شهید مفتح، خاطرنشان کرد: فاز اول پروژه به متراژ ۳۶۰۰ متر مربع در حال اجراست که ضمن افزایش سرانه فضای سبز، در زیباشناسی منظر شهری نقشی بی بدیل دارد.

 شهردار نصیرشهر در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای طرح پلاک کوبی هوشمند در نصیرشهر بیان داشت: فاز اول این طرح در خیابان امام خمینی(ره) و معابر اصلی و فرعی آن در حال اجرا است و دیگر محله های نصیرشهر نیز در فاز های بعدی مشمول این طرح خواهند شد. از جمله مزایای استفاده از پلاک هوشمند کد پستی(QR)، کاهش هزینه‌های اجرایی، آنلاین بودن و قابلیت به‌روزرسانی اطلاعات پلاک، قابلیت خوانش QR روی پلاک از فاصله ۱.۵ متری، استفاده در خدمات اورژانسی و حوادث و قابلیت نمایش موقعیت مکانی ملک روی نقشه به شمار می‌آید.

 وی در توضیح مهم‌ترین پروژه‌های شاخص عمرانی که شهرداری نصیرشهر اهتمام ویژه‌ای برای تکمیل و اتمام آن‌ها دارد، تصریح کرد: احداث دارالقرآن، استقرار مجتمع قضایی، بهره برداری از پارک شهید مفتح و پلاک کوبی در اولویت فعالیت‌های شهرداری قرار دارد، در این راستا پیگیری‌های خاصی در این زمینه خواهیم داشت؛ البته این بدان معنی نیست که نسبت به دیگر پروژه‌های عمرانی بی‌تفاوت باشیم، قطعاً در سال ۱۴۰۱ از سوی شهرداری نصیرشهر پروژه‌های عمرانی جدید آغاز خواهد شد و فضاهای جدیدی را به شهر تقدیم می‌کن