به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی نصیرشهر ، مهندس فرشاد شهسواری شهردار نصیرشهر از افزایش ۵۰ هکتاری سرانه فضای سبز شهری در دو سال گذشته در نصیرشهر خبر داد و افزود : سرانه فضای سبز در این شهر به ازای هر شهروند ۱۸ متر مربع افزایش یافته و از مجموع ۳۳ متر مربع برای هر نفر به ۵۱ مترمربع رسیده است.

 

شهردار نصیرشهر با اشاره به اینکه در دوسال گذشته با همراهی و همگامی اعضای محترم شورای اسلامی نصیر شهر دو بوستان مادر و شهید فرمانی که در مجموع هر کدام ۲ هکتار می باشد،افتتاح شده است و همچنین به مساحت ۱ هکتار در پارک جنگلی فضای پوشیده از گیاهان است .

وی همچنین اضافه کرد : توزیع عادلانه فضای سبز در محلات ضروری است و همه شهروندان باید امکان دسترسی لازم به بوستان‌ها و فضای سبز را در کوتاه‌ترین فاصله از محل سکونت خود داشته باشند.

شهسواری همچنین با ارائه توضیحات تکمیلی در این خصوص مجموع فضاهای سبز نصیر شهر را حدوداً ۱۳۷ هکتار در حوزه جنگل کاری، میادین، پارکها، رفیوژ ها و لچکی ها اعلام کرد و بیان داشت: نسبت به آخرین سرشماری نفوس و مسکن این سرانه تقریبا به ازای هر نفر  ۵۱ متر مربع می رسد .

وی تصریح کرد: با توجه به کمبود آب و ضرورت استفاده بهینه و مکانیزه به صورت آبیاری تحت فشار قطره ای در صرفه جویی از منابع آبی موجود تلاش شده است گونه‌هایی با نیاز آبی کم یا به اصطلاح کم نهاده و سازگار به اقلیم  نصیر شهر در این منطقه کاشته شود.