🔹به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهرداری نصیرشهر :همزمان با هفته پدافند غیرعامل رزمایش رخداد پدافند سایبری با هماهنگی کمیته پدافند غیرعامل شهرداری و واحد فناوری اطلاعات مطابق با سناریوی از پیش تعیین شده در ساختمان اداری شهرداری برگزار گردید.

🔹در این رزمایش فرضی پس از اعلام حمله سایبری و از دسترس خارج شدن سامانه های اتوماسیون اداری کارشناسان به محل از پیش تعیین شده اعزام و پس از تشخیص آسیب پذیری فنی و انجام اقدامات لازم موفق به راه اندازی مجدد سامانه از طریق سرور پشتیبان گیری شدند .

🔹مهندس شهسواری شهردار نصیر شهر هدف از انجام این مانور را ارزیابی آمادگی، میزان پایداری و تاب آوری در ارائه فعالیت های روزانه خدمات به شهروندان ارزیابی کرد.

🔹رئیس پدافند غیر عامل شهرداری نصیر شهر همچنین افزود : از آنجا که امروز بیشترین عامل تاثیر گذار در تهدیدات سایبری در سازمانها و ادارات عدم دانش و آگاهی کاربران و فقدان تاسیسات و زیر ساخت‌های بومی می باشد ، شهرداری نصیرشهر در راستای ایجاد آمادگی در مقابله با این گونه تهدیدات اقدام به برگزاری این رزمایش نمود تا با شناسایی مشکلات پیش بینی شده ارائه خدمات به شهروندان محترم بدون هیچ گونه وقفه ای تداوم یابد.

🔹 شهردار نصیر شهر در پایان از اعضای کمیته پدافند غیر عامل و مسئول فناوری اطلاعات شهرداری که در برگزاری این رزمایش فعالیت داشتند تشکر نمودند.