به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی نصیرشهر در این پیام آمده تست

بسم الله الرحمن الرحیم

نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان تحت عنوان روز قدس نشانه تدبیر و دوراندیشی حکیمانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین بوده است تا برای همیشه مسئله فلسطین در یاد و خاطره مسلمین جهان زنده بماند و فراموش نکنند که بیت المقدس پاره تن اسلام است .

روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است. آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران روز جهانی قدس نامگذاری شده و این روز فرصتی است تا مسلمانان سراسر عالم، انزجار خود را از سیاست های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی اعلام کنند.

 روز قدس مخصوص ایران نیست؛ روز دنیای اسلام است و لذا در همه دنیای اسلام، از همین رو همه ساله مسلمانان حضور خود را برای دفاع از برادران فلسطینی خود نشان دادند. مسلمانان در این روز اراده عمومی خود را برای مقابله با ترفندهای امریکا و اسرائیل در فلسطین مظلوم و بی دفاع بروز دادند این روز مانعی برای فراموشی اشغالگری های صهیونیست ها، راهی برای مقابله با اهداف اشغالگران و یادآور لزوم وحدت میان مسلمانان برای کمک به فلسطینی ها و آزادی قدس عزیز است.

اینجانبان با تمجید از مقاومت و انتفاضه مقدس فلسطین و تعظیم به مقام شامخ شهدای عالیقدر راه آزادی قدس به ویژه سردار نامدار، شجاع و پرافتخار “شهید حاج قاسم سلیمانی” و تاکید بر تداوم رسالت خطیر آن شهید عزیز و فرمانده سرافراز، بر دوش پاسداران انقلاب و همرزمان فداکار و مصمم  وی داریم.

 هرچند برگزاری آیین‌های گرامیداشت روز جهانی قدس در سال جاری به ویژه راهپیمایی سراسری امت اسلامی و ملل آزاده و حق‌طلب جهان در حمایت از آرمان قدس فلسطین و اعلام برائت از رژیم صهیونیستی و حامیان آن، تحت شیوع بیماری کرونا با رویکردها و شیوه‌های خلاق و ابتکاری دنبال می شود لذا امت مسلمان به هیچ عنوان حاضر به عقب نشینی از آرمانهای خود نبوده و آزادسازی قدس را جزو اساسی ترین ملزومات جامعه بشری میدانیم  .